Lucien Crochet - Loire

VINAŘSTVÍ V RODINĚ PRO VÍCE GENERACÍ!

Oba moji dědové, André Crochet a Lucien Picard, byli vinaři. Na počátku padesátých let byl ve skutečnosti Lucien Picard jedním z průkopníků stáčení sancererských vín v regionu, aby je mohl prodávat v Paříži. Můj otec, Lucien Crochet, spojil oba statky dohromady. Navázal vztahy s nejlepšími restauracemi v Paříži a bylo přirozené, že následovaly exportní trhy. Dnes s manželkou Laurence, která je také dcerou pěstitele Sancerre, dohlížím na panství a přidáváme náš vlastní přístup a citlivost.

V RODINNÉM NEMOVITOSTI VYROBENO VÍCE NEŽ 30 ROČNÍKŮ!

Abych rozvinul svou vlastní vizi vinařství, rozhodl jsem se v roce 1978 opustit Sancerre, abych pokračoval v univerzitním studiu enologie v Dijonu (Burgundsko). Poté jsem potkal několik velmi zajímavých lidí a zažil několik nesmírně obohacujících zážitků, zejména během formativního tréninku v Domaine Dujac v Morey-Saint-Denis, kde jsem objevil jiný přístup k Pinot Noir. Na rodinný statek v Sancerre jsem se vrátil v roce 1983. Od té doby s každým ročníkem vinifikuji 7 nebo 8 cuvée a pokračuji v experimentování s novými technikami. Pokud to počasí dovolí a když mi můj plán dovolí trochu volného času, je mi potěšením opustit sklep, jít na procházku do vinic a pořídit pár fotografií. V Sancerru může poryv větru odfouknout mraky a ustoupit ohromující světelnosti, jako by to byla magie.

HCHB03
670 Kč

Lucien Crochet Sancerre blanc "Les Calcaires" 100 % Sauvignon Blanc 2017 750ml Francie

Kód: 301217
1 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení