Salon

   Salon & Delamotte

 - sesterské domy, které se úporně drží svých tradic a ochraňují autentičnost jejich "terroir". Stejné oči, ruce, tým vytvářejí souběžně bok po boku nezaměnitelná vína z Cote de Blancs, skutečné perly z Champagne.

Salonu je naprostou vzácností, víno se vyrábí jen při výjimečné sklizni, jednou za dva až tři roky, ročně cca 50 000 lahví. Ze sklizně, která není použita pro výrobu Salonu vznikne  noblesní champagne Delamotte, z rukou stejného enologa.

Salon je celosvětově podroben alokaci 1 láhev Salonu = 10 lahví Delamottu.

My jsme korigovali nabídku pro naše stálé klienty na 1:6.

 

Champagne Salon založil v roce 1911 Aimé Salon, který měl ideu vytvořit champagne s použitím hroznů jedné odrůdy – chardonnay.

Salon vyrábí pouze jedno champagne „ téte de cuvée blanc de blancs“, které je vyrobeno z jedné odrůdy, z jednoho ročníku, z jedné vinice.

Hrozny pocházejí z vinic poblíž Le Mesnil-sur-Oger a jsou sbírány ručně. Hrozny jsou lisovány tradičním lisem, který používá pouze Salon. Využívá se šťáva pouze z prvního lisování, v Salonu se pracuje starými metodami bez jablečno-mléčného kvašení u vín, která vyzrávají (rezervní vína) ve velkých dubových sudech.

Prestižní značka, která patří na vrchol vín z Champagne.

Cena

1428014281
11428014281
bouteille 2007
Salon 2007
Skladem (2 ks)
14 280 Kč

Salon 2007 Každý Salon je jedinečný; jediná odrůda, chardonnay, jediný terroir, Cote des Blancs, jedinečně položená vinice, Le Mesnil-sur-Oger, jen vyjímeční rok, uvedený...

Kód: 110107
1 položek celkem
Zpět do obchodu